به گزارش ویکی پلاست به نقل از نیپنا، به نقل از پتروشیمی غدیر، با وجود محدودیت‌های تولید و عرضه «کلر» به عنوان خوراکی کلیدی، تامین قطعات و تجهیزات در شرایط تحریم ظالمانه و موانع و مشکلات متعدد پیش روی بنگاه های تولیدی، شرکت پتروشیمی «غدیر» به عنوان یکی از زنجیره های اصلی تولید محصولات «پی.وی.سی» موفق به افزایش ۱۲۰ درصدی تولید در ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ شده است.

بر این اساس، در ۲۷۶ روز نخست سال جاری در حالی نزدیک به ۱۰۰ هزار تن محصول در پتروشیمی «غدیر» تولید شده که تولید تجمعی این زنجیره «پی.وی.سی» ایران در مدت مشابه پارسال حدود ۸۰ هزار تن بوده است.

 

افزون بر این، از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت تولید به ظرفیت اسمی پتروشیمی غدیر ۱۰۸ درصد بوده که این ظرفیت بالای تولید به دنبال اجرای طرح‌های مختلف رفع گلوگاه‌ها و موانع تولید از جمله نوسازی و به روزرسانی مبدل ۴۰۴، تعمیر، تعویض و نوسازی بیش از ۸۰۰ تجهیز استراتژیک، ریتوپ مبدل ها، بازسازی و نوسازی مخازن ذخیره سازی خوراک، شستشو برج و راکتورها حاصل شده است.

در شرایط فعلی تولید ماهانه پتروشیمی غدیر به همت مدیران، کارکنان و متخصصان این شرکت به مرز ۱۲ هزار تن رسیده که رکوردی کم سابقه در تاریخ تاسیس این شرکت پتروشیمی کشور به شمار می رود.

از سوی دیگر، به زودی و در راستای افزایش پایداری تولید، سودآوری حداکثری و تکمیل زنجیره ارزش کلنگ ساخت، پارک کلر پتروشیمی غدیر در هاب پتروشیمی ایران، ماهشهر، به زمین زده خواهد شد.