مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس گفت: پارک‌های پایین‌دستی هلدینگ خلیج‌فارس با افزوده‌شدن پارک پتروشیمیایی پلی‌پروپیلن در منطقه آزاد مهران به ۱۰ عدد رسید.
به گزارش ویکی پلاست به نقل از شانا، علی‌عسکری در بازدید از منطقه آزاد مهران به همراه استاندار ایلام و تأیید جانمایی انجام شده برای احداث پارک پلی‌پروپیلن، تأکید کرد: احداث پارک‌های پایین‌دستی به‌منظور تکمیل زنجیره ارزش و عمل به راهبرد تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری و دغدغه رئیس‌جمهوری مبنی بر فاصله‌گرفتن از خام‌فروشی است.

وی افزود: مقدمات تأمین خوراک این پارک با پیگیری‌های انجام شده از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری انجام می‌شود.

32nd international istanbul plastic industry fair

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با گرامیداشت یاد و خاطره و حماسه‌آفرینی‌های شهدای دفاع مقدس در استان ایلام و همچنین گرامیداشت شهدای غزه و آرزوی موفقیت برای آنها و اضمحلال رژیم جنایتکار صهیونیستی تصریح کرد: اجرای این طرح و طرح‌های مشابه کمک شایانی به توسعه اقتصادی این منطقه خواهد کرد و باید جنبه‌های مختلف طرح‌هایی مانند پارک پایین‌دستی پلی‌پروپیلن را در نظر بگیریم تا سرمایه‌گذاران از نقاط مختلف کشور برای سرمایه‌گذاری در این منطقه جذب و جلب شوند.

علی‌عسکری ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی این طرح شاهد نقطه عطفی در توسعه این نقطه از ایران اسلامی باشیم و گفت: پترول برای احداث این پارک پیگیری‌های فراوانی کرد و باتوجه‌به احداث شرکت جدیدی به نام شرکت پارک‌های پتروشیمیایی افق خلیج‌فارس برای احداث ۹ پارک پتروشیمی در نوار جنوبی کشور در هلدینگ خلیج‌فارس، پارک پلی‌پروپیلن در منطقه مهران نیز به آن ۹ پارک اضافه خواهد شد و تیم جدید، با عزم و جدیت و نیروی جدید این طرح را به‌پیش خواهند بود.

وی با قدردانی از همراهی مسئولان استانی، یادآور شد: با کمک استاندار ایلام، فرماندار و رئیس منطقه آزاد مهران، هرچه سریع‌تر عملیات اجرایی پارک پلی‌پروپیلن را در این منطقه آغاز خواهیم کرد.