حضور تمامی تولید کنندگان و کارآفرینان سرزمینم عرض سلام وخسته نباشید دارم ودست تک تک شما بزرگواران را میبوسم.
بنده یکی از هزاران کار آفرین و تولید کننده ای هستم که از کرده خود پشیمانم بابت از دست دادن سرمایه به علت تحریم‌های داخلی

چندی پیش در کانال ویکی پلاست یک متن وگزارش خیلی ناراحت کننده ای دیدم ((خروج کارآفرینان صنعتی به کشورهای همسایه ))

نرم افزار حسابداری شرکتی سپیدار

بنده چند مانعی را که به نظرم آمد و خیلی ساده بودن را خدمتتان عرض می‌کنم:

1- نبود امنیت سرمایه صنعتگران در کشور
2- موانع ایجاد شده توسط سازمانها ونهادهای زیربط
3- بروکراسی پیچیده اداری وموانعی که سد راه تولید کننده گذاشته میشود
4- تحمیل قوانین ومقررات اجباری به صنعتگر
5- تحمیل به ضرر اجباری توسط دولت به تولید کننده

همه ما بخوبی می‌دانیم به علت تحریم‌های ظالمانه کشور آمریکا زیر بار فشار اقتصادی چه از خود گذشتگی های که مردم ما انجام ندادند علی الخصوص قشر زحمتکش کارگر و کارخانجات همه ما می‌دانیم در طول این چند سال چه بر سر تولید کنندگان آمد غیر از مسئولین که واقعا یا نمی‌دانند یا خود را دور نگه داشته و نظاره گر وضع موجود هستند.

هر روز شاهد کاهش ارزش پول ملی بودیم ودر عوض هر روز هم قیمت مواد اولیه سرسام آور رو به افزایش داشت یعنی هر محصولی را که تولید میکردیم و به فروش میرفت باید برای تامین مواد اولیه همان مقدار بدهکار سایر تامین کنندگان می‌شدیم.

حالا بماند که در طول این مدت چه ضررهایی متحمل شدیم و بدتر از همه واحدهای تولیدی صادرات محور که در این بین مجبور به رفع تعهد ارزی اجباری شدند. آن‌هم با رانت و سوءاستفاده بعضی صرافی‌ها یا واردکنندگان.

علت اصلی ضرر و از دست رفتن سرمایه های تولید کنندگان این مرز وبوم در این چند سال اخیر تحمیل قوانین و مقررات اجباری به تولید کنندگان وصادر کنندگان (رفع تعهد ارزی و مالیات متعلق بایت عدم رفع تعهد) بوده است. چطور بانیان وضع موجود راضی به بیکاری قشر ضعیف جامعه می‌شوند یا اینکه راضی به تعطیلی واحد های تولیدی خواهند شد؟

کدام تاجر خارجی ارز خود را به قیمت نیمایی در اختیار تولید کننده قرار خواهد داد؟ آیا چند نرخی بودن نرخ ارز باعث خروج سرمایه صنعتگران و تولیدکنندگان از کشور نمی‌شود. من شخصا در تاریخ 8/3/1401 طی نامه ای به دفتر مقام معظم رهبری این موضوع را خدمتشان اعلام کردم.

برای شما باقی‌ماندگان عرصه جبهه اقتصادی آرزوی موفقیت دارم.

سید خالد ابراهیمی
شرکت قندیل پلاست پیرانشهر