در آخرین پرده از نمایش دلار در هفته سوم مهر ماه قیمت این ارز به سطوح قیمتی ابتدای کانال ۵۱ هزار تومانی رسید. نرخ اسکناس آمریکایی در معاملات روز‌های پایانی هفته گذشته مجددا کاهشی ثبت شد.
به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، پس از پایان نوسانات افزایشی ناشی از درگیری‌های منطقه‌ای در نیمه نخست هفته اخیر، قیمت دلار آزاد روند کاهشی جدیدی را آغاز کرد و با فاصله گرفتن از سقف ۵۳ هزار تومانی به سمت کریدور تابستانه خود (بازه قیمتی کانال‌های ۴۸ و ۴۹ هزار تومانی) حرکت کرد.

کاهش سطح هیجانات موجود در بازار را می‌توان مهم‌ترین عامل افت نرخ دلار در روز‌های آخر هفته گذشته دانست.پس از اعلام عدم مشارکت ایران در مناقشات منطقه‌ای توسط مقامات رسمی، انتظارات تورمی موجود در بازار نیز فروکش کرد و فضا جهت نرخ‌سازی فعالان غیر‌رسمی بازار از بین رفت.

در واپسین معاملات نقدی روز پنج‌شنبه ۲۰ مهر ماه قیمت هر برگ دلار آزاد با حدود ۸۵۰ تومان کاهش نسبت به نرخ روز چهارشنبه در رقم ۵۱هزار و ۱۵۰ تومان معامله شد. اما برخلاف روند کاهشی نرخ دلار، سکه طلا در این روز رشد قیمت را تجربه کرد. هر قطعه سکه طلا طرح جدید در بازار پنج‌شنبه با ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به نرخ پیشین در رقم ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رسید.