تولید آزمایشی مجتمع جدید پتروشیمی لهستان با هدف تولید پروپیلن و پلی‌پروپیلن از سوی شرکت مهندسی هیوندای کره‌‌‌جنوبی آغاز شد.
به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد،(به نقل از کوریا اکونومیک دیلی)، شرکت مهندسی هیوندای کره‌‌‌جنوبی تولید آزمایشی در مقیاس کوچک را پیش از آغاز تولید انبوه در مجتمع پتروشیمی در لهستان آغاز کرده است. ساخت تاسیسات واحدهای تولید پروپیلن و پلی‌‌‌پروپیلن در یک مجتمع پلیمری ازسوی این سازنده کره‌‌‌ای در لهستان در حال تکمیل است. همچنین شرکت مهندسی هیوندای از برگزاری رویدادی به مناسبت آغاز تولید آزمایشی پلی‌‌‌پروپیلن در لهستان خبر داد.

ماتئوس موراویسکی نخست‌وزیر لهستان، توماش هینک رئیس هیات‌مدیره شرکت گروپا آزوت، هونگ هیون سونگ مدیرعامل شرکت مهندسی هیوندای و لی کانگ هون رئیس شرکت توسعه شهری زیرساخت‌‌‌های برون‌‌‌مرزی کره‌‌‌جنوبی، از مسوولان حاضر در این مراسم بودند. قرارداد ساخت مجتمع پلی‌‌‌پروپیلن با ظرفیت سالانه ۴۰۰‌هزار تن و زیرساخت‌‌‌های کمکی آن در سال ۲۰۱۹ به شرکت مهندسی هیوندای اعطا شد. این پروژه با ۵/ ۱تریلیون وون (۱/ ۱میلیارد دلار) هزینه در زمینی به مساحت ۳۹۶‌هزار مترمربع معادل ۵۵زمین فوتبال ساخته شده است.