ظر به آنکه براساس لایحه دو فوریتی الحاق 5 تبصره به ماده 2 قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان که با تصویب یک فوریت در مجلس شورای اسلامی مطرح است، سایر اشخاص حقوقی به جز اشخاص حقوقی موضوع ماده 16 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال 1400 از تاریح 1402/01/01 مکلف به رعایت مقررات قانون یادشده و صدور صورتحساب الکترونیکی و ارسال آن به سامانه مودیان خواهند بود، موارد زیر درباره تخصیص کارپوشه و عضویت در سامانه مودیان را به استحضار می‌رساند.
خواهشنمند است دستور فرمایید موضوع بطرق منقضی و موثر، اطلاع‌رسانی گردد.

به کلیه مؤدیانی که در سامانه ثبت‌نام الکترونیکی ثبت‎نام داشته و ثبت‌نام آنها براساس معیارهای تعیین شده از نظر سازمان امور مالیاتی کشور تکمیل شده محسوب شود، در سامانه مؤدیان کارپوشه تخصیص داده شده است.

نرم افزار حسابداری شرکتی سپیدار

مودیان برای ورود به کارپوشه می‌توانند وارد سامانه مودیان شده و متعاقبا با درج نام کاربری و رمز عبور دریافتی از سامانه احراز هویت، از طرق سیستم احزار هویت سازمات امور مالیاتی، وارد کارپوشه اختصاصی خود شوند. کلیه اشخاص حقوقی می‌توانند از شناسه ملی به عنوان نام کاربری استفاده نمایند.

پس از انتخاب پرونده مالیاتی، در بخش عضویت کارچوشه امکان تکمیل اطلاعات و دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی ایجاد گردیده است. شناسه یکتای حافظه مالیاتی دریافت شده به عنوان بخشی از شماره منحصر بفرد مالیاتی صورتحساب، در کلیه صورتحسابهای فروش صادره درج خواهد گردید.

جزییات و توضیحات بیشتر در قالب سند “سند راهنمای پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان در بخش کارپوشه و عضویت در سامانه مودیان” و از طریق بخش پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، بخش آیین نامه‌ها دستورالعملها و نرم‌افزارهای مرتبط، در دسترس است.