معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: تولیدکنندگان متانول می توانند با تکمیل زنجیره ارزش از مزیت تخفیف خوراک 30 درصدی استفاده کنند.
به گزارش ویکی پلاست به نقل از نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی ضمن بازید از طرح پتروشیمی آرتا انرژی بعنوان یکی از طرح های تکمیل زنجیره ارزش، گفت: شرکت ها و سرمایه گذاران می توانند با توسعه زنجیره ارزش محصولات خود، از تخفیف خوراک بهره مند شوند تا حاشیه سود امن تری برای خود ایجاد کنند.

وی با تاکید برحمایت کامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سرمایه گذاران و شرکت ها در راستای اجرای راهبرد کلان تکمیل زنجیره ارزش، خاطر نشان کرد: یکی از ظرفیت هایی که دولت در پیش نویس قانون پنج ساله هفتم توسعه در جهت توسعه صنعت پتروشیمی پیش بینی کرده است، تخفیف خوراک پلکانی است.

سینا شیمی هگمتانه

معاون وزیر نفت با بیان اینکه واحدهای تولید کننده متانول به شرط تکمیل زنجیره ارزش، بدون قید و شرط تا 30 درصد تخفیف خوراک تحویلی برخوردار می شوند، تصریح کرد: سرمایه گذاران طرح های پتروشیمی نیز می توانند نسبت به میزان سرمایه گذاری درمسیر تکمیل زنجیره ارزش از مزیت تخفیف خوراک 20 تا 30 درصدی برخوردار شوند.

مرتضی شاهمیرزایی افزود: توسعه صنایع پایین دستی، افزایش ارزش افزوده و اشتغال زایی، تنوع سبد محصولات صادراتی و ارتقای سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی جامعه از مهمترین ویژگی های راهبرد تکمیل زنجیره صنعت پتروشیمی کشور است.

آرتا انرژی در آستانه بهره برداری

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی طرح آرتا انرژی را یکی از طرح های موفق در زمینه تکمیل زنجیره محصولات خواند و گفت: این طرح پتروشیمی که تولید کننده متانول به عنوان محصول اصلی است، با تکمیل کامل زنجیره تا تولید محصول نهایی MDF یکی از طرح هایی است که مشمول تخفیف خوراک پلکانی شده است.

وی خاطر نشان کرد: این طرح پتروشیمی واقع در شهرستان نمین (استان اردبیل) با سرمایه گذاری 131 میلیون یورویی به زودی به بهره داری می رسد.