هیات مقررات زدایی اعلام کرد در کمیته این هیات، نمایندگان سازمان ملی استاندارد اعلام کردند اجبار تولیدکنندگان به رعایت دستورالعمل نشانه‌گذاری تا ۱۹ آبان را حذف کرده‌اند و رعایت حال واحدهای تولیدی را خواهند کرد.
به گزارش ویکی پلاست به نقل از ایرنا، دبیرخانه هیات مقررات زدایی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در جلسه اخیر کمیته هیات مقررات‌زدایی شکایت تشکل‌های صنایع غذایی از دستورالعمل نحوه نشانه‌گذاری علامت استاندارد در محصولات بررسی و مقرر شد پیشنهاد حذف بخش‌هایی از این دستورالعمل همجون اجبار واحدهای تولیدی به رعایت اندازه نام تجاری در روی برچسب محصولات، رنگ علامت استاندارد و تغییرات اجباری مشابه این به جلسه آتی هیات مقررات‌زدایی ارائه شود.

در این جلسه، نمایندگان سازمان ملی استاندارد اعلام کردند اجبار تولیدکنندگان به رعایت دستورالعمل نشانه‌گذاری تا ۱۹ آبان را حذف کرده‌اند و رعایت حال واحدهای تولیدی را خواهند کرد.

32nd international istanbul plastic industry fair

پیش از این سازمان ملی استاندارد اعلام کرده بود تولید کنندگانی که تا ۱۹ آبان دستورالعمل جدید نشانه‌گذاری را در برچسب‌هایشان اعمال نکنند مشمول مجازات‌هایی خواهند شد.

دبیرخانه هیات مقررات زدایی در وزارت اقتصاد از تشکل‌های اقتصادی دعوت کرد اگر بخشنامه یا دستورالعملی در فرآیند سرمایه‌گذاری یا تولیدشان اخلال کرده با ذکر دلیل، اصلاح آن را از هیات مقررات زدایی درخواست کنند.