سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در صورتی که واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی واقع در مناطق محروم مستقر شوند به مدت 13 سال از پرداخت مالیات معاف هستند.
به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، سید مهدی نیازی افزود: این یکی از مشوق‌هایی است که طبق قانون برای صاحبان صنایع متقاضی استقرار در شهرک‌های صنعتی کشور در نظر گرفته شده است، در کنار آن مشوق هایی در زمینه تامین زمین یا نحوه بازپرداخت آنها در نظر گرفته شده که می‌تواند واحد صنعتی را به سمت استقرار در شهرک صنعتی سوق دهد.

وی اضافه کرد: همچنین مشوق‌هایی برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به منظور ورود به شهرک‌سازی در نظر گرفته شده است و در این راستا پارسال فعالان بخش خصوصی که به شهرک‌سازی ورود پیدا کرده بودند از پرداخت هزینه‌های تغییر کاربری زمین مستثنی شدند که کمک شایانی به بخش خصوصی بود و دستورالعمل این موضوع نیز با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری تهیه شده است که به‌زودی ابلاغ می‌شود.

نرم افزار حسابداری شرکتی سپیدار

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه به تامین زیرساخت‌ها و جبران کسری‌ها در شهرک‌های صنعتی کشور ورود جدی کرده است، به طوری که طی دو سال گذشته هزار و 550 لیتر آب برای شهرک‌ها تامین و هزار و 500 مگاوات برق به ظرفیت برق شهرک‌ها اضافه شد و 2 هزار لیتر پساب هم برای شهرک‌ها تامین شده است.

نیازی افزود: پارسال دولت سیزدهم رکورد 53 میلیارد دلار صادرات کالا را زد که عدد بی‌سابقه‌ای است و این نشان می‌دهد دولت تمرکز ویژه‌ای بر حوزه تولید دارد.